Elektrikli transpalet için ehliyet gerekiyor mu

Elektrikli transpalet için ehliyet gerekiyor mu; Sorunun cevabı ise evettir çünkü akülü şarjlı trans paleti kullanan operatörlerin 6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanununa göre İş veren tarafından gerekli eğitimi aldırılmış olması gerekiyor.

Elektrikli trans palet operatör belgesi zorunluluğu; yukarıda da açıkladığımız gibi 6331 sayılı kanun gereği ve Milli Eğitim Bakanlığı Elektrikli transpalet operatörü yetiştirme kursu programı çerçevesinde personelin İş ekipmanı olan Elektrikli trans paleti kullanmak için operatör belgesi zorunluluğu vardır.

Şarjlı transpalet kullanımı için gereken eğitimler Olcay İş makineleri Kursunda Elektrikli Şarjlı transpalet kullanım talimatı ve Müfredat programlarına bağlı kalınarak verilmektedir.

elektrikli şarjlı akülü transpalet operatörlük belgesi

Elektrikli transpalet eğitimi; Elektrikli transpalet, akülü ve şarjlı transpalet eğitimlerimiz her ay düzenli olarak verilmektedir. Trans palet operatör belgesi almak isteyen operatör adayı İş makinesi kursuna kayıt olduktan sonra ilk olarak teorik eğitime alınır teorik eğitimden sonra İş makinaları eğitim ve sınav alanında Transpalet başında teorik ve uygulama eğitimine tutulur ve Elektrikli transpalet eğtimi tamamlanmış olur.

Manuel Transpalet için operatör belgesi şartmı; Resimde görülen manuel el ile personel tarafından çekerek kullanılan transpaletler için operatör belgesi şartı yoktur. Elektrikli Akülü transpalet için operatör belgesi ehliyeti alınmalıdır.

Elektrikli trans palet kullanmak için gerekli belgeler; Elektrikli transpalet kullanmak için alınması gereken belge Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İş makineleri kurslarından alınan Elektrikli trans palet operatörü sertifikasıdır. Bu belge olmadan kullanılması ve kullandırılması kanunen yasaktır.

Elektrikli transpalet ehliyeti için gerekli belgeler; Transpalet operatör belgesi almak için gerekli olan belgeler
1- Diploma Öğrenim belgesi veya Öğrenci belgesi
2- 1 adet biyometrik fotoğraf
3- Sürücü olur sağlık raporu ehliyet için alınan ile aynıdır.
4- Adli sicil temiz kaydı E- Devler üzerinden alınabilir.

Elektrikli Transpalet Kurs Ücreti;

Elektirkli Transpalet Ehliyeti fiyatı;

Elektrikli Operatörlük Belgesi veya Transpalet Ehliyeti nereden alınır;

Elektrikli transpalet ehliyeti sınavı nasıl yapılır;

Akülü Elektrikli transpalet ehliyeti sözlü sınavı nasıl yapılır;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir